Planinarsko društvo „Glas Istre“ iz Pule

Dvodnevni planinarski izletu

Italiju-Sella Nevea(1190m)-Alpi Gulie

Rif.Gilberti(1850m)-Sella Bila Pec(2005m)

MonteForato(Prestreljenik  2499m)-Monte Canin(Kanin 2587m)

Datum izleta:........19.-20.08.2017.  Br.planinara....max 25Cijena izleta.......250Kn

Polazak iz Pule: ....VERUDA .........................7,00 h

KONZUM (ŠIJANA).......7,15 h

Udaljenost:............cca 274 km u jednome smjeru od toga 209 km po autoputu

Oprema : ..............odjeća i obuća za srednje visoku planinu , zaštita od sunca,

Prehrana:......u domovima,iz ruksaka i na polasku/povratku na zaustavnim postajama

na autoputu

Opisizleta:-autobusom  u smjeru  Kopar-Trst-Udine-Carnia-Chiusaforte-Sella Nevea

Planizleta :

1.dan:-nakon 4,5 sati vožnje autobusom dolazimo na parkiralište u Sella Nevea i tu radimo                   pauzu cca 0,5h u svrhu pripreme opreme,ručak...smještaj šofera......itd

-Planinarenje  do Rif.Gilberti na Kaninu po skijaškoj stazi(težina staze  E....1,5h.

Nakon odmora ,planinarimo usmjeru Sella Bila Pec (Staza632,E....30min) i po                 mulatieri premaKaninu(pogled na bivši ledenjak), pa povratak  u domGiberti gdje            spavamo(10 eur).

2.dan:-Planinarenje na Prestreljenik, (stazaE...1h)do Selle Prevala a onda preko granice u                   Sloveniju na vrh brda(staza EE....1h).

Moguće i planinarenje do na vrh Kanina(via feratta Julia,staza EEA)  u dogovoru

sa organizatorom izleta.

Vračamo se u Sella Neveapo stazi 636.

Staze:T-turistička ,E- izletnička ,   EE- izletnička za iskusne planinare,

EEA-za iskusne planinare sa opremom za samoosiguranje

Na ovaj izlet mogu doći sve jakosne skupine planinara i to od početnika do iskusnih.

Povratak u Pulu u večernjim satima

Uplate za izlet :2.,9.i16.8.2017.  od 20,00-21,00 h organizatoru .

Napomena :Radi mogućnosti smještaja samo 25 planinara korigirana je cijena izleta. Molimo da se zainteresirani planinari jave organizatoru, potvrde svoje mjesto u bus-u, a organizatoru omogući da prema planiarskom domu potvrdi dolazak i rezervaciju.

Odazivom na izlet, svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene, fizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da ima plaćenu članarinu kod planinarskog društva za tekuću godinu, da pristupa izletu na vlastitu odgovornost ,da će se pridržavati plana izleta ,odluka i uputa vodiča,da će se držati grupe izbjegavajući bjegove ili zaostatke te da će izbjegavati stvarati teške ili opasne situacije zbog vlastite i tuđe sigurnosti. Vodič /organizator zadržava pravo promjene plana u slučaju nepredviđenih okolnosti ili vremenskih neprilika.

Sudioniciizleta su zamoljeninaposlušnost isuradnjusonima koji su odgovornizaizletkako bi imse olakšalovođenje i izvršenje postavljenih zadataka u korist cijele grupe.

U Puli , 22.05.2017.

Organizatorizleta

EdiRadolović (098/254876)

23.07.2017.

JESENSKA RADNA AKCIJA 08.10.2017.
ZAVIŽAN 17.09.2017.